تست سرعت اینترنت

کاربر گرامی، لطفا" قبل از انجام تست سرعت به موارد زیر دقت نمایید تا نتایج به دست آماده دارای بالاترین صحت و درستی باشند:

* در هنگام تست سرعت هیچ نرم افزاری دیگری باز نباشد. برخی از نرم افزار ها بدون اینکه کاربر متوجه آن باشد در حال آپلود و دانلود می باشند. به عنوان مثال چنانچه با استفاده از یک نرم افزار مدیریت دانلود در حال دریافت فایلی می باشید، قبل از شروع به تست سرعت، آن را ببندید. همچنین در مورد به روزسانی windows ، مرورگرها و سایر نرم افزار ها در حین تست سرعت این مورد را مد نظر داشته باشید.
* چنانچه آنتی ویروس بر روی سیستم نصب می باشد حتماً قبل از تست آن را غیر فعال (Disable )نمایید.
* چنانچه Firewall یا دیواره آتش بر روی سیستم شما فعال می باشد، آن را غیر فعال نمایید.
* در هنگام تست سرعت از VPN و یا فیلترشکن استفاده نکنید.
* در هنگام تست حتما با کابل به مودم متصل باشید. 
همچنین موارد زیر ممکن است بر روی نتایج تست سرعت اثر منفی بگذارد، بنابراین توصیه می گردد قبل از انجام تست، جهت رفع مشکلات و موارد زیر اقدام نمایید: 

* مشکلات ویندوز یا آلوده بودن کامپیوتر به ویروس یا نرم افزارهای مخرب: بعنوان مثال ویروسی بودن یک کامپیوتر باعث می گردد Browser بدرستی کار نکند.

* ارتباط ضعیف بین کاربر و مودم  بعنوان مثال فاصله زیاد و یا وجود دیوار ضخیم یا بتنی بین کامپیوتر کاربر و مودم که باعث تاثیرگزاری بر روی نتیجه تست می شود.

* نوسان و ناپایداری در ارتباط بین کاربر و بعنوان مثال مودم مثل وجود امواج الکترومغناطیس قوی در اطراف کامپیوتر یا مودم .

* اشتراک Connection بین چندین کاربر: بعنوان مثال دو کاربر در حال استفاده از یک ارتباط می باشند. کاربر اول در حال دانلود یک فایل و کاربر دوم در حال تست سرعت می باشد. بدین ترتیب نتیجه تست کمتر از نتیجه مورد انتظار کاربر خواهد بود.

برای تست سرعت اینترنت خود روی تصویر زیر کلیک کنید